Vánoční trhy se vydařily

Svit ze špice vánočního stromu ozařoval po čtyři dny vánoční trhy, které probíhaly během posledního adventního týdne na Mírovém náměstí, v Podhorské ulici i ve všech prostorách výstavního pavilonu A jabloneckého Eurocentra.

Prodejci opět zahltili návštěvníky nabídkou nejrůznějšího zboží, jako je třeba keramika, malované sklo, košíkářské či dřevěné výrobky a samozřejmě i tradiční české vánočky nebo i nakládaný sýr. Náměstím se linula vůně selátka i klobásek, stánkaři se předháněli v nalévání horké medoviny a svařeného vína.

V prodeji tohoto horkého vonného nápoje konkuroval ostatním v první den trhů významně starosta Petr Tulpa se svým místostarostenským týmem. Nabízeli totiž svařák v originálních hrnečcích, ze kterých si během několika dalších zim bude moci každý složit zajímavý soubor zdobený jabloneckými dominantami. Suvenýr s horkým nápojem šel velmi dobře na odbyt. Navíc se neprodávalo, ale přispívalo se na dobrou věc - padesátikoruny za hrnky obdrží Mateřské centrum Jablíčko.

Bylo příjemné vidět, jak po náměstí korzují spokojení a dobře naladění lidé, kteří si hřejí prokřehlé ruce o hrneček, zastavují se spolu, povídají si a poslouchají koledy. Dokonalou přípravu a dobrý průběh po celou dobu zajišťoval i tentokrát pracovní tým Eurocentra.

(fr)

Vytvořeno 10.1.2008 13:03:11 | přečteno 3168x | Petr Vitvar
load