Úvodník starosty

Mudrc hledá všechno v sobě, nerozumný člověk všechno v druhém. (Konfucius)

Vážení spoluobčané,

začínáme spolu na stránkách Jabloneckého měsíčníku nový rok 2007. Je tak přede mnou milá povinnost, setkávat se s vámi prostřednictvím jeho pravidelného úvodníku. O čem v něm budu psát, bude do jisté míry záležet na vás. Rád bych vždy v několika větách komentoval dění v Jablonci nad Nisou, pokusil se reagovat na otázky běžného života jeho obyvatel nebo krátce popsal příčiny některých vzniklých problémů. Vím, že to nebude jednoduché, ale nebojím se toho.

Základem úspěšného řešení složitých situací je množství kvalitních a pravdivých informací, bez kterých není možné vyřešit žádný problém tak, aby převládla spokojenost účastníků s jeho závěry. V normálním životě se však více objevují ty případy, kdy se něco rozhodne a až poté se zjistí, že pravda byla poodhalena jen částečně. Chyba není vždy jen na straně řešitelů onoho problému, ale někdy také u těch, kteří se za­čali starat o věci veřejné až ve chvíli, kdy se již „ucho utrhlo“.

Před námi je nový pracovní rok. Stojí za to, se na chvíli zastavit a vytýčit si hlavní cíle. Někdo si chce postavit dům, zkrášlit byt nebo strávit příjemnou dovolenou na horách. Jiný chce dokončit studia a začít budovat svou kariéru. A jsou i takoví, kterým stačí navštívit rodiče a popovídat si s nimi. Naplnění těchto cílů tak záleží jen a jen na vás.

Přeji vám proto hodně zdraví, optimismu a elánu ke zdolávání vašich dalších životních cest a byl bych velmi rád, kdyby se vám je podařilo zdolat i s pomocí Městského úřadu v Jablonci nad Nisou.

Mgr. Petr Tulpa, starosta města

Vytvořeno 8.1.2007 14:32:08 | přečteno 2243x | Petr Vitvar