Úspěch dětského sboru „Iuventus, gaude!

Dětský pěvecký sbor „Iuventus, gaude!“ při ZUŠ v Jablonci nad Nisou se 8. a 9. prosince zúčastnil 7. mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby „Pražské Vánoce“, který se konal v Národním domě na Vinohradech.

Soutěže se zúčastnilo 17 sborů z České republiky i ze zahraničí. V kategorii dětských sborů soutěžily mimo jabloneckého sboru dva další soubory z České republiky, dva z Ruska a jeden ze Singapuru. Čtyř­členná mezinárodní porota hodnotila výkony bodově a podle dosaženého počtu bodů je řa­dila do bronzového, stříbrného a zlatého pásma.
Výkon sboru byl dle názoru diváků i podle vyjádření sbormistra Tomáše Pospíšila výborný. Děti zazpívaly s velkou lehkostí a radostí. Předvedly jednak několik koled z našeho regionu, ale i náročné skladby z cyklu „A Ceremony of Carols“ od Benjamina Brittena. A v nových sborových kostýmech jim to na jevišti opravdu moc slušelo.

Přes dobrý pocit z odvede­ného výkonu bylo pro nás vyhlášení výsledků tak trochu šokem: „Iuventus, gaude!“ byl jako je­diný z dětských sborů zařazen do zlatého pásma, získal hlavní cenu ve své kategorii a navíc se zvláštní cenou poroty za dramaturgii vystoupení!

K výkonu sboru porota ve svém hodnocení napsala: „Je pro nás překvapením tolik práce za tak krátkou dobu.“ Vždyť od založení sboru v září 2005 uplynulo teprve jeden a čtvrt roku.

Sbormistr Tomáš Pospíšil k tomu řekl: „Úspěch je zásluhou obrovské práce, kterou děti odvádějí na zkouškách a na pódiu a vzácné spolu­práce s paní učitelkou Lucií Jarešovou. Je to úspěch celé školy díky podpoře kantorů a vedení. Bez podmínek, které nám vy­tváří zástupce ředitele školy pan Rakušan, bychom svou práci nemohli dělat zdaleka tak dobře. Soutěž byla zkuše­ností pro děti, že poctivost v práci a radost, kterou si daly do názvu sboru, mohou přinést jejich životu veliký užitek.“

Ivana Ullmannová
za sbor „Iuventus, gaude!“

Vytvořeno 8.1.2007 14:31:40 | přečteno 3154x | Petr Vitvar
load