Dvacet milionů bylo evropských

, autor: Milan Bajer
Projekt transformace fary podpořily evropské peníze z regionálního operačního programu Rozvoj infrastruktury cestovního ruchu.

Rozpočet projektu byl vyčíslen na 23 milionů Kč (bez DPH). Dotace z Evropské unie činila 20 milionů Kč. „Během rozsáhlých stavebních prací se řešilo množství statických poruch. Musely se podchytit a zesílit základy. Při větším poškození zdiva se přistoupilo k hloubkovému spárování, bylo nutné v širším rozsahu opravit krovy a také provést sanaci poškozených omítek. Při pokládce kanalizace byla odstraněna vrstva betonu v komunikaci Kostelní ulice,“ vysvětluje ředitel JKIC Roman Král. Tyto zásahy navýšily cenu prací o 2,5 milionu korun.

Změna projektu, jejímž cílem byl vznik Památníku Jany a Josefa V. Scheybalových v podkroví a přesun turistického informačního centra a Městské galerie MY do opraveného domu, představuje finanční náklady ve výši 4 mil. Kč. „Jedná se především o stavební úpravy prostoru památníku, včetně základních výstavnických prvků a osvětlení, instalaci klimatizace, přípravu pro městskou galerii a částečnou obnovu zahrady,“ vypočítává Král.

Sbírkovou činnost, expozici a služby knihovny, databázi dokumentačního centra zajišťuje ze svého provozního rozpočtu Jablonecké kulturní a informační centrum, o. p. s.

Vytvořeno 26.11.2012 12:56:03 | přečteno 2138x | Petr Vitvar
load