Udělení Ceny města Jablonec nad Nisou PRO MERITIS

, autor: Václav Novotný

27.09.2016 - Ve čtvrtek (22.09.) jablonečtí zastupitelé schválili další držitele Ceny města PRO MERITIS – Za zásluhy, kteří byli navrženi pracovní skupinou složenou z bývalých porevolučních starostů, současného primátora a dalších zástupců odborné veřejnosti.

Zastupitelstvo města schválilo, aby držitelem Ceny města Jablonec nad Nisou PRO MERITIS za rok 2016 se stal Jan Vízek, kterého nominoval akademický sochař Jiří Dostál za úspěšné uvedení první české mincovny mezi evropské a světové mincovny. „Svojí existencí jablonecká mincovna obohatila spektrum jabloneckého průmyslu a přidala Jablonci přízvisko „mincovní město“,“ stálo v nominaci.

Dalším schváleným nominovaným je pan Jan Strnad navržený rovněž akademickým sochařem Jiřím Dostálem za dlouhodobý a významný přínos v oblasti propagace města a Jizerských hor, za prohlubování povědomí obyvatel o zdejší historii a tradicích, za rozsáhlou publikační a výstavní činnost a systematické budování Městské galerie MY jako kulturní instituce města.

Oba jmenovaní obdrží svá ocenění na Novoročním koncertu konaném 1. ledna 2017 v Městském divadle.

„Je mi ctí, že mohu Cenu předávat, jelikož tak mohu vyjádřit svůj dík lidem, jejichž práce a postojů si vážím“, řekl primátor Jablonce Petr Beitl.

Cenu města Jablonec nad Nisou PRO MERITIS již obdrželi:

  • za rok 2011 – Václav Vostřák
  • za rok 2012 – manželé Jana a Josef V. Scheybalovi – in memoriam, Barbora Špotáková – čestné občanství
  • za rok 2013 – Jiří Dostál, Karel Pelant, Siegfried Weiss
  • za rok 2014 – Václav Poláček – in memoriam, Zdeněk Neruda – čestné občanství
  • za rok 2015 – Jaroslav Hlubůček, Otokar Simm

Další informace

Vytvořeno 27.9.2016 10:15:33 | přečteno 1081x | Petr Vitvar
Štítky: společnost
 
load