Jablonec se spolu s Libercem bude ucházet o evropské dotace

, autor: archiv MMJN

21.02.2014 - Zastupitelé schválili zapojení Jablonce do Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) pro aglomeraci Liberec – Jablonec nad Nisou. „Díky IPRÚ budeme mít možnost čerpat peníze z EU napříč operačními programy a Jablonec tak dostane šanci získat finance, na které by jinak měl možnost dosáhnout jen obtížně,“ shrnul výhody plánovaného partnerství primátor Petr Beitl.

Obě města mezi sebou v nejbližších dnech podepíší memorandum o spolupráci při přípravě a realizaci integrovaného plánu rozvoje území a v rámci IPRÚ vypracují společnou strategii pro žádosti o dotace ve zvolených oblastech v programovacím období 2014 - 2020.

Dosud se zástupci obou stran shodli na tématech, která následně projdou podrobnou analýzou a vyhodnocením potřebnosti. Styčné body pro Jablonecko a Liberecko lze najít v následujících oblastech: doprava, životní prostředí (včetně teplárenství), zachování přírodního a kulturního dědictví (zahrnuje cestovní ruch), zdravotnictví, sociální oblast a vzdělávání. 

Konečná verze společné strategie by měla být zastupitelům v obou městech předložena v polovině roku 2015.

Za Jablonec nad Nisou jsou členy přípravného výboru IPRÚ Liberec - Jablonec nad Nisou: náměstek primátora Petr Vobořil, vedoucí odboru rozvoje Tomáš Beneš, vedoucí odd. dotací Iveta Habadová, vedoucí odd. územního plánování Michaela Smrčková a Zuzana Bencová za odd. investiční výstavby.

Vytvořeno 21.2.2014 14:29:16 | přečteno 2020x | Petr Vitvar
Štítky: IPRÚ