Město plné tónu sází na cimbálovku i klavírního virtuosa

, autor: Terezie Hozová

05.08.2014 - Ačkoliv počasí začíná ukazovat méně vlídnou tvář, v Jablonci zdárně pokračuje program Města plného tónů. Nyní je na řadě cimbálovka i koncert klavírního virtuosa.

Nedělní hodinové promenádní koncerty v Tyršových sadech si velmi rychle našly své příznivce. V příjemné atmosféře parku ve stínu vzrostlých stromů hudba zpříjemňuje nedělní odpoledne. Tentokrát, v neděli 3. srpna, se altán stane od 15 hodin podiem pro Cimbálovou hudbu Bohuslava Eliáše. „Kapela více jak 16 let hraje v tradičním obsazení – cimbál, housle, klarinet a kontrabas, někdy je doplní i viola. Repertoár je zaměřený hlavně na lidové písně jižní Moravy,“ představuje cimbálovku jednatelka Eurocentra Marta Procházková.

Na vrtkavé počasí nebude spoléhat další z řady středečních koncertů. „Na středu 6. srpna pozveme milovníky hudby do městského divadla, kde je od 19 hodin připravený klavírní koncert Ivo Kahánka,“ zve ředitel divadla Pavel Žur. Klavírista Kahánek je jabloneckému publiku dobře známý, protože zde účinkuje poměrně pravidelně. Je jedním z nejvýraznějších talentů mladé generace pianistů, vítězem Mezinárodní soutěže Pražské jaro 2004. Známý je širokou výrazovou paletou i výjimečnými virtuózními schopnostmi, které uplatňuje v repertoáru od baroka po soudobou hudbu. Na tento koncert je jednotné vstupné 100 Kč.

Vytvořeno 5.8.2014 11:57:26 | přečteno 2003x | rudolfova
load