Kardinál požehnal České mincovně

, autor: Markéta Hozová

10.12.2014 - Kardinál Dominik Duka dnes navštívil Jablonec nad Nisou, aby požehnal České mincovně. Slavnostního okamžiku se zúčastnili také zástupci statutárního města primátor Petr Beitl a náměstek Pavel Svoboda. „Česká mincovna je jedním z jabloneckých pokladů a velmi si vážím dobré vzájemné spolupráce,“ řekl primátor.

Kardinál si v doprovodu výrobního ředitele prohlédl provoz a se zájmem sledoval, jak se rodí mince i medaile. Kardinál Dominik Duka má k opracování kovů svým způsobem velmi blízko, v 60. letech se vyučil strojním zámečníkem. Lidskou zručnost a dobře odvedenou práci tak umí ocenit. „Přeji si, aby zde vyrobené mince povznášely svou krásou naši mysl a jejich ryzost nás vedla k ryzosti života a životních postojů,“ uvedl kardinál při této speciální návštěvě.

„Jeho Eminence přijala letos laskavou záštitu nad dvojicí našich ražeb – zlaté a stříbrné pamětní mince k 1200. výročí úmrtí Karla Velikého jsme v lednu představili na mši celebrované právě kardinálem; v září jsme pak uvedli opět zlaté a stříbrné mince, tentokrát s motivem Palladia země české k příležitosti jeho korunovace papežskými korunkami,“ uvedl Radek Šulta, ředitel České mincovny

Jablonec je požehnaným městem od září roku 2012, kdy novopečenému statutárnímu městu a jeho obyvatelům požehnal biskup litoměřické diecéze Jan Baxant.

Kardinál Dominik Duka v České mincovně

10.12.2014
, autor: Markéta Hozová

Kardinál požehnal České mincovně

 
, autor: Markéta Hozová

Kardinál si v doprovodu výrobního ředitele prohlédl provoz

 
, autor: Markéta Hozová

Od primátora Petra Beitla obdržel kardinál jako dárek Jablkovici z Jablonce

 
 
Vytvořeno 10.12.2014 15:42:33 | přečteno 2704x | Petr Vitvar
load