Provizorní stěna oddělí stavbu od úřadu

, autor: Petr Vitvar

31.01.2014 - Čilý stavební ruch v parteru jablonecké radnice panuje od začátku prosince loňského roku. Od února se rozšíří i k hlavnímu vstupu úřadu. Za provizorní stěnou bude vznikat nový průchod do budoucí odbavovací haly.

„V pondělí 3. února začne na pravé straně při vstupu do budovy probíhat montáž provizorní lehké stěny, která oddělí stavbu od úřadu,“ popisuje dění, jež vypukne s počátkem února v přízemí radnice, Petr Mikulášek z oddělení investiční výstavby. Za stěnou bude totiž vznikat otvor pro nový průchod mezi schodišťovou a odbavovací halou. „Během těchto prací, které by měly trvat zhruba dva týdny, se bude opět šířit hluk a prach,“ upozorňuje návštěvníky magistrátu Mikulášek s tím, že provizorní stěna bude staveniště oddělovat až do konce rekonstrukce parteru.

Nový otvor bude prvním ze dvou plánovaných průchodů s travertinovými portály stejnými jako u vchodu a posuvnými skleněnými dveřmi. Vpravo bude odbavovací hala završená malou galerií, vlevo nekuřácká kavárna rozšířená o prostor dnešního vnitřního „íčka“.

„V současné době ještě probíhají práce na obnově zastaralé a nevyhovující vzduchotechniky v obřadní síni, která zůstane zavřená do konce února,“ konstatuje náměstek primátora pro rozvoj města Petr Vobořil a dodává: „Podle platného harmonogramu se budou ještě repasovat dřevěné výkladce, vybuduje se stejný průchod do budoucí kavárny a nakonec přijde řada na úpravy vestibulu.“

Rekonstrukce radničního parteru, jejímž výsledkem bude nová recepce úřadu s odbavovací halou a malou galerií, začala loni v prosinci a potrvá do letošního podzimu. Stavební práce si vyžádají necelých sedm milionů korun, přičemž výměna vzduchotechniky v parteru i obřadní síni vyjde na téměř dva miliony. Projekt je dílem pražské kanceláře Prostor 008, s.r.o., z jejíž autorské dílny vyšla i podoba nového archivu stavebního úřadu, realizací je pověřený vítěz veřejné soutěže, jablonecká firma ASTRA Mont, s.r.o.

Vytvořeno 31.1.2014 12:47:47 | přečteno 2265x | Petr Vitvar
load