Velikonoční slavnosti 2014

15.04.2014 - Od středy 16. dubna do pátku 18. dubna se budou v Jablonci konat Velikonoční slavnosti. Slavnosti oficiálně zahájí primátor města Petr Beitl ve středu v 16 hodin na náměstí před radnicí. V 9 hodin ráno už ale otevřou trhovci své stánky a budou nabízet typické velikonoční zboží, od 10 hodin pak ožije i pódium před radnicí bohatým kulturním programem.

„Vzhledem k vývoji počasí opět zajistíme vytápění stanu před radnicí, aby se mohli návštěvníci trhů občerstvit a odpočinout si v teple,“ říká primátor Beitl.

Velikonoční slavnosti jsou již tradičně součástí projektu Jablonec nad Nisou 2014, z rozpočtu je na jejich pořádání stejně jako vloni vyčleněno 255 tisíc korun.

Akce na Mírovém náměstí

Velikonoční trhy jsou akcí, která přitáhne každoročně do centra stovky obyvatel i návštěvníků města. Jablonec je provoněný perníčky, medovinou, bylinkami, návštěvníci mohou ochutnat pečené selátko, sýrové speciality či typické velikonoční dobroty jako jidáše nebo mazance. Hospodyňky si mohou nakoupit velikonoční dekorace či kraslice pro koledníky. V hlavním stanu na Mírovém náměstí si nakonec mohou leccos i sami vyrobit – Velikonoční výtvarná dílna v režii Mateřského centra Jablíčko bude probíhat ve středu od 14 do 17 hodin, ve čtvrtek a pátek od 10 do 17 hodin. Další Velikonoční dílna bude i v ekocentru a to ve čtvrtek a pátek od 9 do 17 hodin. Posedět a občerstvit se v hlavním vytápěném stanu mohou návštěvníci denně od 9 do 18 hodin.

Omezení parkování na Horním náměstí

Z důvodu pořádání Velikonočních slavností 2014 bude 16. – 18. 4. omezeno parkování  na části parkoviště na Horním náměstí, které slouží jako odstavné parkoviště pro trhovce a účinkující. 

Celonárodní čtení z Bible

Součástí letošních velikonočních slavností bude i Celonárodní čtení z Bible ve středu od 12 do 17 hodin před kostelem dr. Farského. Akci společně pořádají jablonecké církve a záštitu převzal primátor Petr Beitl, který také bude po 14. hodině osobně číst z Janova evangelia. V průběhu odpoledne se do čtení z Bible může zapojit kdokoli.

Vytvořeno 15.4.2014 13:59:14 | přečteno 1595x | Petr Vitvar