V radnici se začne od 7. července znovu stavět

, autor: Petr Vitvar

03.07.2014 - Od začátku července pracuje informační středisko jabloneckého magistrátu v nových prostorách zrekonstruovaného parteru radnice. Tím však stavební práce v přízemí nekončí. Pokračovat budou od pondělí 7. července minimálně do konce prázdnin. Provoz radnice pro občany omezen nebude.

Při vstupu do radnice je dnes vpravo moderní odbavovací hala s malou galerií. Další stavební práce budou nyní probíhat vlevo od hlavního vstupu. „Zde by v budoucnu měla být nekuřácká kavárna rozšířená o prostor někdejšího vnitřního „íčka“, která by mohla svým interiérem evokovat atmosféru kavárny originální, původní z prvního patra. A propojení s úřadem zajistí stejné skleněné posuvné dveře, shodné s těmi pro vstup do informačního střediska,“ vysvětluje náměstek primátora Petr Vobořil.

Od pondělí 7. července se začne na levé straně při vstupu do radnice montovat znovu provizorní lehká stěna oddělující stavbu od úřadu. „Během těchto prací se bude opět šířit hluk a prach, a to bude trvat zhruba dva týdny,“ konstatuje Petr Mikulášek z oddělení investiční výstavby. „Pak se budou montovat posuvné dveře, vodovod a celou stavbu uzavře obložení vchodu travertinem. Provizorní stěna bude v přízemí radnice až do úplného dokončení stavby,“ uzavírá Mikulášek. Stavební práce potrvají minimálně do konce léta.

Stavební úpravy ve vstupu radnice za 8,5 milionu korun, prováděné v rámci jedné zakázky stejnou stavební společností, zahrnují práce na již hotových prostorách informačního střediska, tak ty, které proběhnou v příštích týdnech.

Travertin, který použil v radničním interiéru architekt Karl Winter, má specifický odstín a kresbu. Jemu nejpodobnější sehnali stavbaři až ve Španělsku, odkud však přišel v leštěném provedení. Proto v Jablonci je použitý z rubové strany. Po obložení vchodu do informačního střediska bylo třeba napustit nový travertin ošetřujícím nátěrem, po němž získal totožný odstín.

Vytvořeno 3.7.2014 16:26:55 | přečteno 1722x | Petr Vitvar
load