Zastupitelé jednali o hazardu

02.06.2014 - Peticí proti hazardu se zabývali zastupitelé na svém květnovém zasedání. Petice nazvaná „Jablonec bez hazardu“ s 944 podpisy byla na radnici doručena počátkem května. Provozování loterií a jiných podobných her na území města Jablonec nad Nisou je v současné době upraveno obecně závaznou vyhláškou z roku 2011, podle níž jsou loterie, herny a kasina povoleny na území města do konce roku 2014.

Po diskuzi, které se zúčastnil také zástupce petičního výboru Jakub Strnad se zastupitelé shodli, že na zasedání zastupitelstva v červnu budou hlasovat o návrhu uspořádat místní referendum o hazardu.

Poprvé se vedení města zabývalo omezením hazardních her na území Jablonce už v roce 1997. V roce 2011 pak zastupitelstvo přijalo vyhlášku, která hazard ve městě dále reguluje a omezuje na 49 provozoven heren a kasin uvedených v příloze vyhlášky. Žádné další provozovny od té doby ve městě nevznikly a ty stávající musí ke konci letošního roku ukončit svou činnost.

„Uvědomujeme si nebezpečí gamblerství, které s sebou nese další potíže. S provozovateli heren aktivně komunikujeme a kontrolujeme jejich činnost. Pro město je důležité zachovat právo občanů na klidný a spokojený život a potlačit nežádoucí vlivy v co nejvyšší možné míře“ ,říká primátor Jablonce Petr Beitl.

Vytvořeno 2.6.2014 9:03:56 | přečteno 1865x | Petr Vitvar
Štítky: hazard
 
load