Nová mobilní aplikace nejen pro Jablonečany

, autor: archiv MMJN

19.06.2014 - Nová mobilní aplikace města Jablonec nad Nisou umožní obyvatelům města být neustále ve spojení s děním v Jablonci, ať jsou kdekoli.

Prostřednictvím svých chytrých telefonů nyní mají lidé přístup k aktualitám, úřední desce, kontaktům i životním situacím. Přehled o jablonecké kultuře v mobilním kalendáři akcí jistě ocení i turisté a návštěvníci města.

Po stažení a nainstalování aplikace do svého mobilu mohou mít tak nejen Jablonečané dokonalý přehled o tom, co se ve městě děje. „Díky této aplikaci mohou mít občané vše důležité stále při ruce. Nezmeškají již žádnou důležitou akci a kontakty budou mít vždy přímo v telefonu. A pokud si třeba nebudou vědět rady, pomohou jim podrobné návody životních situací,“ říká Petr Beitl, primátor statutárního města, který si mobilní aplikaci vyzkoušel a pravidelně ji užívá.

Aplikace obsahuje šest základních funkcí

  • Aktuality - zobrazí přehled aktualit z webu města
  • Aktuální na webu - zobrazuje nové články a aktuální změny na webu města (RSS kanál)
  • Kalendář akcí - zobrazuje kulturní a sportovní akce ve městě, umožňuje třídění podle data nebo podle typu akce
  • Úřední deska - poskytuje aktuální přehled o vyvěšených oznámeních, vyhláškách či veřejných zakázkách
  • Kontakty - adresář kontaktů na pracovníky magistrátu a představitele města, kontakty jsou propojeny též s návody na řešení životních situací
  • Životní situace - modul, který nabízí pomocí praktických návodů informace, jak řešit různé problémy a situace prostřednictvím magistrátu města. Jedná se o obdobu stejné aplikace z webu města. Dozvíte se tu, jak co zařídit, kam zajít, co si vzít s sebou. Tematicky rozdělené situace obsahují body, ve kterých najdete postup řešení i s kontakty na pracovníky úřadu.

Pro používání nové aplikace „Jablonec v mobilu“ není nutné být neustále připojen k internetu. „Potřebná data si aplikace stáhne při instalaci a pak již jen případně aktualizuje nové informace. Výrazně tak můžete ušetřit svůj datový limit,“ upozorňuje městský webmaster Petr Vitvar. Aplikace je dostupná pro operační systém Android (od verze 4.0), iOS a Windows Phone.

Odkazy pro stažení

QR pro stažení

QR pro stažení mobilní aplikace


Jablonec v mobilu

Úvodní stránka aplikace

 

Šest základních funkcí

 

Aktuality

 

Kalendář akcí

 

Životní situace

 

Životní situace

 
 
Vytvořeno 19.6.2014 10:09:20 - aktualizováno 14.8.2014 10:44:11 | přečteno 12477x | Petr Vitvar
load