Oprava sesutého svahu si vyžádá uzavírku ulice Pod Vodárnou

, autor: archiv MMJN

03.10.2013 - Ulice Pod Vodárnou bude pro dopravu zcela uzavřena od 4. října kvůli opravě sesutého svahu pod vozovkou. Opravovaný úsek je dlouhý 27 metrů a v rámci sanace svahu dojde k rozšíření vozovky o půl metru. Stavební práce potrvají do 15. listopadu a vyžádají si finanční náklady ve výši 1,75 milionu korun.

„Uzavřený úsek ulice Pod Vodárnou je třeba opravit, jelikož se zde vlivem opakovaného vsakování vody do podloží sesunul násyp a vozovka je nyní nebezpečná. V celé opravované délce ji také rozšíříme o půl metru a osadíme svodidlo. Zároveň nad poškozeným úsekem pročistíme propustek a opravíme jeho vpusť,“ vysvětluje příčinu stavby, kvůli které bude třeba pokácet sedm stromů, náměstek primátora Petr Vobořil.

Průjezd ulicí Pod Vodárnou bude po celou dobu oprav pro dopravu uzavřen úplně s možností průjezdu z ulice Československé armády do ulic Stará osada, Zemědělská a Na Stráni pro obyvatele tamějších domů. „Prosíme řidiče, aby respektovali dopravní značení a počítali v této oblasti s pohybem stavební techniky,“ říká Jan Vojíř, vedoucí dopravního a silničního oddělení magistrátu.

Další informace

Vytvořeno 3.10.2013 10:28:38 | přečteno 1421x | Petr Vitvar