Krkonošská ulice je opět v provozu

, autor: archiv MMJN

11.11.2013 - Zkušební provoz na novém povrchu Krkonošské ulice byl spuštěn v pondělí 11. listopadu. Od dubna 2013 se zde stavěla kanalizace a rekonstruoval vodovod včetně veřejných částí kanalizačních a vodovodních přípojek.

Dílo za téměř 18 milionů korun, z čehož 3,2 milionu korun na stavbu kanalizace hradilo ministerstvo zemědělství, bude dle plánu hotové do konce listopadu. „Minulý týden firma položila finální povrchy a nyní zde probíhá zkušební provoz,“ říká náměstek primátora Petr Vobořil a dodává, že výstavba kanalizace a rekonstrukce vodovodu byla finančně nejnáročnější stavbou tohoto roku.

Na novou kanalizaci, dlouhou 1550 m, vedenou v celé délce Krkonošské ulice a napojující se na křižovatce s Pražskou ulicí na stávající kanalizaci, by se výhledově mělo napojit cca 350 ekvivalentních obyvatel.

„Kanalizace odvádí veškeré splaškové odpadní vody ze zástavby v okolí Krkonošské ulice do čistírny odpadních vod v Liberci a propojuje se s jednotnými kanalizačními stokami ulic Turistická, Fibichova a Ječná,“ vysvětluje Vobořil s tím, že současně se stavbou kanalizace se rekonstruoval již dožilý vodovodní řad dlouhý 1329 m.

Krkonošská ulice je tedy opět plně průjezdná, ale vzhledem ke zkušebnímu provozu je třeba jí projíždět stále s opatrností.

Vytvořeno 11.11.2013 13:52:48 | přečteno 1325x | Petr Vitvar