Město vydalo publikaci k medailérské škole

04.02.2011 - Nákladem 150 kusů vydalo město Jablonec nad Nisou publikaci Jablonecká medailérská škola, kterou poprvé představil veřejnosti ředitel jablonecké Střední uměleckoprůmyslové školy a VOŠ Jiří Dostál na vernisáži výstavy Jablonec nad Nisou, město medailí a mincí v Městské galerii MY.

Tento obrazový katalog vznikl k 15. výročí medailérského ateliéru jablonecké uměleckoprůmyslové školy a mapuje tvorbu místních výtvarníků, absolventů i profesorů školy. Za obrazovou stránku knihy zodpovídají fotografové Jiří Kovanic a Jiří Jiroutek, text napsala Kateřina Nora Nováková, graficky knihu zpracoval Michal Janus. K dostání bude ve vnějším informačním centru v přízemí radnice za 500 korun.

„Vážíme si přístupu města, vážíme si toho, že publikaci vydalo, a tak bych rád jednu z posledních medailí, kterou škola vyrazila ke svému 130. výročí vzniku, věnoval právě starostovi Beitlovi, potažmo městu,“ řekl ředitel SUPŠ a VOŠ Dostál.

Do představované knihy se kromě starosty Petra Beitla a autorů podepsali také hosté vernisáže - Eva Bartoňová, náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy, Leopold Surga, dlouholetý spolupracovník jablonecké mincovny v České národní bance, výtvarník a medailér Jiří Harcuba, a zakládající ředitel České mincovny Jan Vízek.

Vernisáž výstavy

Jablonec nad Nisou, město medailí a mincí. Městská galerie MY 03.02.2011

Vernisáž výstavy Město medailí a mincí, foto: J. Jiroutek

 

Vernisáž výstavy Město medailí a mincí, foto: J. Jiroutek

 

Jan Strnad, foto: J. Jiroutek

 

Podpisy do knihy, foto: J. Jiroutek

 

Výstava Město medailí a mincí, foto: J. Jiroutek

 
 
Vytvořeno 4.2.2011 15:30:15 | přečteno 3982x | Petr Vitvar
Štítky: medaile a mince
 
load