Zelená boule

30.10.2014 - Střípky z městské policie

Na státní svátek v jedenáct hodin dopoledne požádala operátorka záchranky městskou policii o prověření hlášení – v Luční ulici si stěžoval malý chlapec, že má na noze zelenou bouli. Strážníci se tam vydali a skutečně na místě našli dvanáctiletého kluka s podvrknutým kotníkem. Zavolali tedy záchranku, která ho odvezla na chirurgii jablonecké nemocnice k ošetření.

Strážníci spolu s policisty chytili zloděje

Ve středu necelou hodinu před půlnocí požádala Policie ČR městské strážníky o asistenci při zásahu v Podhorské ulici, kde došlo k vloupání do Pizza Santini. Policisté popsali pachatele a sdělili, že muž prchá z místa činu směrem k náměstí Dr. Farského. Zloděj utíkal a sundával si vrchní oblečení, asi aby své pronásledovatele zmátl. Přesto si ho všiml jeden z policistů v Podhorské ulici a začal ho pronásledovat. Strážníci za nimi vyrazili autem a na křižovatce ulic Podhorská a Smetanova zahlédli jak policistu, tak podezřelého. Strážník vyběhl z auta, aby policistovi pomohl, a společnými silami nakonec zloděje chytili. Ten se bránil, ačkoli byl vyzván, aby se vzdal, proto mu museli nakonec za pomoci chvatů a hmatů nasadit pouta. Při zákroku nedošlo k žádnému zranění, ani poškození věcí. Zadržený muž měl ale přesto na noze řeznou ránu, kterou si způsobil, když prokopnul výlohu v Pizza Santini, jak sám přiznal. Policisté mu poskytli první pomoc a přivolali záchranku, aby muže převezla k ošetření do nemocnice. Během převozu na muže dohlížela hlídka Policie ČR, která si celou věc vzala k došetření.

Vytvořeno 30.10.2014 14:42:55 | přečteno 2220x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie