Zeleň kolem přehrady prochází obnovou

, autor: Petr Vitvar

16.09.2014 - Kolem přehrady v těchto dnech dochází k obnově zeleně na pozemcích v majetku města. Jedná se o ošetření vzrostlých stromů, kácení, odstraňování pařezů a výsadbu nových stromů a keřů. Částečně se obnovují i travnaté plochy.

Náklady v celkové výši 2,6 milionu jsou částečně kryty dotacemi ze Státního fondu životního prostředí a Evropského fondu regionálního rozvoje. Z rozpočtu města bude uhrazeno necelých 1,1 milionu korun.

„Kromě oprav povrchů na komunikacích a investic do školských a jiných zařízení je potřeba také pamatovat na to, že žijeme v přírodě. Jablonecká přehrada je lukrativním místem a její návštěvníci si kromě kvalitního zázemí zaslouží také zdravé přírodní prostředí. Stromy a keře je potřeba udržovat a jednou za čas obnovit,“ konstatuje náměstek primátora Miloš Vele.

„Provedli jsme inventarizaci dřevin kolem přehrady a v návaznosti na ni jsme stanovili další postup, buď určitý typ ošetření, nebo odstranění jednotlivých stromů a keřů,“ vysvětluje Štěpánka Gaislerová z odd. veřejné zeleně. Ošetření i kácení provádí odborná firma na sedmi různých úsecích podél přehrady od Pensionu Jablonec podél hráze, kolem Slunečních lázní až na Tajvan. Práce by měly být hotové do listopadu tohoto roku.

Logo OPZP ERDF

Vytvořeno 16.9.2014 8:28:33 | přečteno 2397x | Petr Vitvar