Závody kočárků

, autor: Miroslav Gorčík

14.04.2014 - Jablonecká přehrada v neděli odpoledne ožila rodinným zápolením. Závodilo se ve strolleringu – tedy sportovní chůzi s kočárkem. První trojici maminek s dětmi v kočárcích odstartoval primátor Petr Beitl, který nad celým odpolednem převzal záštitu a závody zahájil.

„Základem je, že se nesmí běžet, ale jedná se o rychlou chůzi,“ vysvětlila podstatu strolleringu organizátorka a sama maminka Andrea Jelínková a názorně předvedla.

První rozjížďku vyhrála manželka olympionika biatlonisty Jardy Soukupa s roční Adélkou v kočárku. Právě Jarda Soukup byl jedním z hostů kočárkového odpoledne a v rámci doprovodného programu poskytl rozhovor, kde poznamenal, že malá Adélka bude pravděpodobně dřív než na běžkách stát na sjezdovkách, a to díky jeho ženě.

S kočárky ale nesoutěžily jen maminky, proběhlo i kolo pro tatínky a pak závod rodinný, kde jeden kočárek vezli dva dospělí. Mezi tím soutěžily děti na odrážedlech, proběhla módní přehlídka sportovního oblečení a zájemci si mohli vyzkoušet, jaké to je jezdit na dračí lodi. Stánky nabízely zdravé i méně zdravé mlsání a ve stanu VZP si lidé mohli nechat změřit tělesný tuk a tlak. Maminky měly k dispozici i stan, kde mohly své ratolesti nakrmit a přebalit. Nedělní odpoledne u jablonecké přehrady si prostě užili malí i velcí.

Závody kočárků

13.04.2014, u jablonecké přehrady
, autor: Miroslav Gorčík

Závod odstrartoval primátor Petr Beitl

 
, autor: Miroslav Gorčík

Podstatou strolleringu je rychlá chůze s kočárkem, nikoli běh

 
, autor: Miroslav Gorčík

Závodní kolo pro tatínky

 
 
Vytvořeno 14.4.2014 9:06:58 | přečteno 2146x | Petr Vitvar