Zavedení registrované diskuze na webu města

15.10.2012 - Diskuzní fórum na webových stránkách města Jablonec nad Nisou dlouhodobě neslouží svému účelu a stále častěji se zde objevují příspěvky, které s chodem města nesouvisí. Diskuzní příspěvky se během letošního roku staly již dvakrát předmětem šetření Policie ČR v důsledku podaných trestních oznámení. Došlo k anonymním urážkám čtenářů webu a také členů vedení města. Z těchto důvodů Rada města rozhodla o přijetí nových přísnějších pravidel a zavedení registrace pro všechny účastníky diskuze.

Diskuzní fórum bylo původně členěno do sedmi moderovaných tematických okruhů. V dubnu bylo právě z důvodů chatování uzavřeno volné téma, které přestalo plnit svou funkci a stalo se místem, kde se diskutující vzájemně osočovali a napadali za své názory. V diskuzi na webu se objevují i příspěvky, které s chodem města nesouvisí, např. dotazy kdo pohlídá psa nebo za kolik peněz lze pronajmout byt v soukromém vlastnictví.

Sociální sítě poskytují dostatek prostoru pro chatování i anonymní vyjádření vlastního názoru. Diskuze na webu města by měla být důstojným místem pro smysluplné a pravidlům slušného chování odpovídající vyjádření k dění ve městě.

„Při navrhování pravidel jsme se inspirovali pravidly diskuzního fóra na webových stránkách města Semily, kde byla registrovaná diskuze zavedena již před několika lety,“ říká primátor Petr Beitl. „Provozovatel diskuzního fóra nese odpovědnost za jeho obsah a dvě trestní oznámení během roku jsou jasným signálem toho, že některé příspěvky poškozují občany města. V žádném případě se nebráníme kritice, ale teprve když se pod své příspěvky lidé podepíší, lze hovořit o rovnocenném partnerství diskutujících,“ upřesňuje Beitl.

Komunikaci s občany věnuje vedení města Jablonec nad Nisou značnou a ve srovnání s jinými městy nadstandardní pozornost. Obyvatelé města mají možnost vyjádřit svůj názor a zeptat se na to, co je zajímá v pravidelných besedách se členy vedení města a odborníky magistrátu. Besedy na obecná i aktuální témata probíhají minimálně jednou ročně ve všech částech Jablonce. Navíc je občanům k dispozici webová aplikace Otázky a odpovědi, která je hojně využívána. Lidé rovněž mohou zasílat své dotazy a podněty na e-mail: dotazy@mestojablonec.cz nebo mujablonec@mestojablonec.cz.

Vytvořeno 15.10.2012 16:50:24 | přečteno 2223x | Petr Vitvar