Zastupitelé se seznámili s dalším postupem ve věci JTR

, autor: Petr Vitvar

21.04.2013 - Zastupitelé byli na dubnovém zasedání seznámeni s dalším postupem jednání ve věci Jablonecké teplárenské, a.s. Zástupci většinového akcionáře JTR, společnosti MVV Energie CZ, byli v souladu s rozhodnutím zastupitelstva na schůzce 3. dubna seznámeni s Návrhem revitalizace soustavy CZT ve městě, který nechalo zpracovat statutární město Jablonec nad Nisou. Toto jednání přineslo další posun. Zástupce společnosti MVV totiž předložil návrh na odkoupení menšinového balíku akcií JTR, které vlastní město.

Oba akcionáři, město Jablonec i MVV, se shodli na tom, že situaci, v níž se společnost JTR, a.s. nachází,  je třeba řešit. Nabízejí se tři možnosti:

• Město odkoupí akcie od MVV a stane 100% vlastníkem společnosti
  • Město prodá svoje akcie MVV a zbaví se tak společnosti JTR
  • Město a MVV naleznou konsenzus – město přistoupí na změnu stanov a akcionářské smlouvy společnosti JTR

Zastupitelé 19. dubna 2013 rozhodli svým usnesením o tom, že:

• se nechtějí vzdát svého podílu ve společnosti JTR ve prospěch druhého akcionáře
  • nechtějí přistoupit na změnu stanov a akcionářské smlouvy
  • dál povedou jednání o odkupu většinového balíku akcií společnosti JTR

a pověřili primátora Petra Beitla, aby o této skutečnosti informoval obchodního partnera, společnost MVV a postupoval v souladu s tímto rozhodnutím.

O dalším postupu budou zastupitelé jednat na mimořádném zasedání zastupitelstva během příštích týdnů.

Vytvořeno 21.4.2013 17:31:35 | přečteno 1739x | Petr Vitvar
Štítky: teplárenství