Začátek prázdnin byl rušný

, autor: archiv MP

09.07.2012 - První prázdninové dny přinesly strážníkům jablonecké městské policie více práce.

Ovečka výletnice

Jehně nalezené 3. července v Kokoníně nebylo jediné, které si začátek prázdnin zpestřilo procházkou. V sobotu 7. července odpoledne se strážníci městské policie pokoušeli odchytit i ovečku, která se zaběhla v centru města. Vystresované zvíře nebylo možné chytit, strážníci se tedy spojili s útulkem v Lučanech. Než přijeli pracovníci útulku, začal se po ovci shánět majitel. Ovečka v tu dobu procházela městem v doprovodu policejního auta, které modrým majáčkem upozorňovalo ostatní účastníky silničního provozu na možné nebezpečí. Nakonec se vyděšenou ovci podařilo odchytit i bez asistence pracovníků útulku v komplexu garáží v ulici U Rybníka.

Volání o pomoc

Oknem museli v neděli vpodvečer vniknout strážníci do bytu v 1. patře paneláku v ulici U Kostela. Z bytu totiž volal o pomoc muž, který upadl a pro velké bolesti se nemohl zvednout. Přivolaní strážníci městské police se bezvýsledně snažili otevřít bezpečnostní dveře, pak se rozhodli, že vzhledem k vážnosti situace zkusí vlézt do bytu oknem. To se podařilo, zevnitř otevřeli a předali muže do péče Rychlé záchranné služby Libereckého kraje, která právě dorazila na místo. V tu dobu už přišla i manželka, která si byt převzala s tím, že po zákroku městské policie je vše v pořádku a na majetku nevznikla žádná škoda.

Malí opilci

Hned v pátek odpoledne zajistili v Havlíčkově ulici skupinku dětí, z nichž některé jevily známky silné opilosti. Po provedené dechové zkoušce strážníci skutečně zjistili u dvou z nich přítomnost alkoholu a to hned 1,47 a 1,13 promile. Ostatní děti byly v pořádku. Strážníci zavolali rychlou záchrannou službu a také informovali pracovnici oddělení sociálně právní ochrany dětí. Lékař ze záchranky rozhodl o hospitalizaci obou podnapilých dětí a strážníci oznámili tuto nemilou skutečnost jejich rodičům.

Je to cizí – zničíme to

Děti hrály hlavní roli i v dalším zásahu městské policie. V Hluboké ulici tři nezletilí kluci strhávali lepenku ze střechy jedné z řadových garáží. Prý jen tak. Všechny tři výtečníky předali strážníci Policii ČR.

Onanista

U stánku s občerstvením na přehradě v sobotu večer vzbudil pohoršení muž, který na veřejnosti masturboval. Přivolaná hlídka městské policie už muže bohužel nezastihla. Paní, která strážníky zavolala, jim ale předala nejen fotku muže, ale vyfotila i auto, kterým odjel. Strážníci o celé věci informovali Policii ČR, která si záležitost převzala k dalšímu šetření.

Lákadlo pro zloděje

V neděli nad ránem zjistila hlídka městské policie, že v květinářství v ulici U Přehrady je poškozený okenní rám a vůbec obchod jeví známky toho, že ho někdo neoprávněně navštívil. Kontaktovali tedy provozovatele prodejny. Ten strážníkům sdělil, že okno vyndal sám, protože v prodejně prasklo potrubí a bylo potřeba vysoušet a větrat. Strážníci majitele upozornili, aby si obchod zajistil, protože bylo zřejmé, že v květinářství někdo přespal. Škoda údajně způsobena nebyla.

Chytila se sama do pasti

V neděli před polednem byli městští strážníci přivoláni do Uhelné ulice, kde za vraty jedné firmy plakala žena, že nemůže ven. Tvrdila, že se ve dvoře schovala před svým druhem, který z ní mámil peníze na alkohol a cigarety. Když se odvážila ven, zjistila, že jsou vrata zamčená. Strážníci kontaktovali syna majitele firmy, na jejímž dvoře byla žena zavřená. Ten ale policistům sdělil, že žena lže, protože vrata nemohla být otevřená, jelikož je otec osobně při odchodu zamykal. Ukázalo se, že se žena pravděpodobně pokusila ukrást velký zahradní gril, a když zjistila, že se chytla do pasti, vymyslela si srdceryvnou historku. Celá záležitost byla strážníky předána Policii ČR.

Vytvořeno 9.7.2012 16:24:15 | přečteno 1984x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie