Za poklady Jablonecka a Železnobrodska

21.03.2012 - Mezi největší poklady Jablonecka a Železnobrodska patří bezesporu bižuterie a sklo. Dovést k jejich současným nalezištím má aktivní cestovatele nový adresář firem z oborů bižuterie a sklo. Poprvé bude veřejnosti představen ve čtvrtek 22. března na veletrhu Euroregion Tour 2012 ve stánku Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Záměrem nebylo nabízet turistům umělé atrakce, ale poskytnout jim praktickou pomůcku pro vlastní cestu za pravými poklady našich regionů.

Katalog letos vychází po téměř třech letech, na rozdíl od původních vydání v pozměněné podobě, ale ve stejně praktickém provedení. Vznikl tentokrát ve spolupráci mezi turistickými informačními centry měst Jablonce nad Nisou a Železného Brodu, protože jde o jedno ze společných lákadel pro turisty navštěvujících tyto dva sousední regiony.

Díky nečekaně silné odezvě firem na nabídku zveřejnění vznikl dosud nejobsáhlejší adresář této řady. Mnoho firem posílilo svůj adresářový zápis navíc buď obrázky produkce, nebo doprovodným vlastním inzerátem - adresář je tak zároveň bohatým vizuálním přehledem.

Kromě tištěné verze, která bude od příštího týdne k dispozici v místních informačních centrech (a prostřednictvím agentury CzechTourism bude distribuována na turistických veletrzích a zastoupeních v zahraničí), jsou rozšířené prezentace firem spolu s vyhledávačem k dispozici i na internetu: www.jablonec.com – sekce Sklo a bižuterie.

Adresář je trojjazyčný – česko-německo-anglický - a kromě adresářové části obsahuje i prezentace měst Jablonec nad Nisou a Železný Brod a jejich kulturních zařízení a významných místních akcí spojených s bižuterií a sklem.

Vytvořeno 21.3.2012 10:27:38 | přečteno 2010x | Petr Vitvar