Výzva na rekonstrukce trvá jen do dubna

28.01.2013 - Vloni Jablonec vyhlásil kontinuální výzvu na regeneraci bytových domů v rámci Integrovaného plánu rozvoje města pro vymezenou zónu Žižkův vrch a okolí (IPRM). Oproti původním předpokladům musí město výzvu zkrátit, a to do konce dubna 2013.

„Ke zkrácení výzvy muselo město přistoupit dle nového pokynu Ministerstva pro místní rozvoj, který vychází z nařízení Evropské komise,“ vysvětluje Iveta Habadová, manažerka IPRM.

„Pátou kontinuální výzvu na regeneraci bytových domů s alokací 36 milionů korun město vyhlásilo 1. dubna 2012, jakmile vše odsouhlasilo Ministerstvo pro místní rozvoj. V současné době už máme pět schválených žádostí, které získaly i podporu poskytovatele,“ konstatuje náměstek primátora Petr Vobořil.

Žádosti o dotace z EU a ČR ve výši 40% je třeba předložit na oddělení dotací v 1. patře radnice nejpozději do 30. dubna 2013 do 15 hodin, k rozdělení zbývá ještě 28 milionů korun z dotačních prostředků. „Vzhledem ke kontinuální výzvě jsou přijaté žádosti na městě hodnoceny průběžně, tedy hned po předložení,“ dodává Habadová.

Loga IPRM - EU - MMR 2012

Vytvořeno 28.1.2013 10:04:35 | přečteno 1555x | Petr Vitvar