Výstava Cestami proměn opět doputovala do Jablonce

, autor: Jana Matěchová

13.07.2017 - Na sedmi panelech na pěší zóně v Komenského ulici ve druhé půlce července představí proměněné památky z Libereckého a Ústeckého kraje a také hlavního města Prahy. Jablonec reprezentuje vloni zrestaurovaný barokní kamenný kříž v Proseči. Jeho šance na umístění v soutěži Má vlast cestami proměn můžete zvýšit hlasováním na webu...

www.cestamipromen.cz (kříž najdete pod číslem 44)

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst, o proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách v České republice. Začala 21. května na Vyšehradě a po celý rok putuje po českých městech a obcích.  

Jablonec tradičně slaví v soutěži úspěchy, Prosečská kaplička se stala nejlepší proměnou roku 2015. Rekonstrukce vodojemu na Dobré Vodě si v loňském ročníku vysloužila Cenu odborné poroty. „Jako poděkování všem, kteří svým hlasem v loňských ročnících soutěže podpořili jablonecké proměny, jsme část výstavy přivezli i do Jablonce,“ říká jablonecký primátor Petr Beitl a zve všechny na pěší zónu v ulici Komenského, kde bude výstava k vidění do 31. července.

Další informace

Vytvořeno 13.7.2017 15:20:45 | přečteno 752x | Petr Vitvar
Štítky: kultura , památky
 
load