Výcvik sebeobrany se strážníkům osvědčil

28.02.2013 - Střípky z městské policie

Muž se snažil vniknout do školky s nožem

Dva nože měl u sebe muž, který se včera odpoledne dobýval do MŠ Slunečná v Jablonci nad Nisou. Zadrželi ho strážníci jablonecké městské policie.

Podnapilý muž s nožem v ruce bouchal na okna a snažil se dostat do školky. Jakmile muž zpozoroval hlídku městských strážníků, dal se na útěk, v ruce stále svíral nůž. Po krátké honičce se strážníkům Plešingerovi a Matoušovi podařilo muže zastavit, v potyčce, při které nebyl nikdo zraněn, nůž muži vyrazit a nasadit mu pouta. Při osobní prohlídce byl u muže nalezen ještě kuchyňský nůž. Strážníci předali zadrženého Policii ČR. „V loňském roce strážníci ve čtyřech termínech absolvovali odborný výcvik v sebeobraně a taktice zákroku, který se v tomto případu opět zúročil,“ podotýká ředitel městské policie Luboš Raisner. Výcvik pro strážníky vedli kromě externího instruktora sebeobrany také instruktor Policie ČR a Vězeňské služby ČR.

Rvačka v baru

Strážníci využili své znalosti a schopnosti získané v kurzu sebeobrany a taktiky zákroku také při rvačce v baru v Dlouhé ulici.

Dva muži se minulý čtvrtek před půlnocí chovali výhrůžně nejen k hlídce městské policie, ale i vzájemně mezi sebou a došlo mezi nimi i ke rvačce, při které demolovali nábytek a vybavení herny. Strážníci pomocí donucovacích hmatů a chvatů oba muže zpacifikovali a nasadili jim pouta. Poté je předali Policii ČR.

Vymahač dluhu vyhrožoval ženě

Spor mezi údajným dlužníkem a vymahačem dluhu řešili strážníci minulý čtvrtek před půlnocí v Horní ulici. Dva muži si přišli pro 200 korun, jeden z nich vnikl do bytu a vyhrožoval ženě v bytě uříznutím hlavy. Nikomu se nic nestalo. Vzhledem k tomu, že oznamovatelé trvali, na podání  trestního oznámení na muže, který vnikl do bytu a dopustil se tak narušování domovní svobody a vyhrožování, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Vytvořeno 28.2.2013 12:24:08 | přečteno 2071x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie