Vybrat pět nejlepších koláží byl problém, hezké byly všechny

, autor: Jana Fričová

21.02.2013 - Ve čtvrtek dopoledne hodnotila porota výtvarné práce ve výstavním pavilonu Eurocentra Jablonec, s.r.o. na téma Jablonecká rodina 2012. Autoři pěti nejlepších si odnesou odměnu.

Ztvárněte ve fotograficko-kreslené koláži, co prožívala vaše rodina během roku 2012 - takové bylo zadání 1. ročníku soutěže Jablonecká rodina, kterou vyhlásilo statutární město Jablonec nad Nisou. Sešlo se 82 prací dětí z mateřských a základních škol, které jsou ještě do pátku 22. února k vidění v Eurocentru. Ve čtvrtek dopoledne si vystavené exponáty prošla porota, kterou tvořili náměstci primátora Soňa Paukrtová a Petr Vobořil, ředitelka Vikýře Martina Šípková a akad. soch. Jiří Dostál. „Je velmi těžké vybrat tu nejlepší práci, líbí se mi jich víc než jen pět,“ posteskl si výtvarník a bývalý pedagog Jiří Dostál.

Verdikt poroty se pětice nejlepších malých autorů dozví v sobotu v kině Radnice na odpoledním slavnostním filmovém představení O myšce a medvědovi. Tím také oficiálně skončí jablonecký Týden partnerství, jímž se město přihlašuje již tradičně k Národnímu týdnu manželství. Kromě těchto pěti ocenění, vyhlásí Petr Vobořil, jenž převzal nad Týdnem partnerství záštitu, také cenu návštěvníků výstavy. Ti mohou pro ten „svůj“ nejlepší obrázek hlasovat v Eurocentru až do pátku 22. února do 17 hodin.

Vytvořeno 21.2.2013 14:21:25 | přečteno 1655x | Petr Vitvar