Všímavý občan a kamera pomohli chytit zloděje

, autor: archiv MP

14.10.2013 - Střípky z městské policie

Všímavý muž upozornil v úterý odpoledne strážníky na zloděje šrotu v Masné ulici. Na operační středisko zaslal e-mail s popisem osob i auta, kterým zloději železo odváželi. Ke krádežím podle něj dochází dlouhodobě. Hlídka MP okamžitě vyjela na místo, kde skutečně ležely připravené kovové bedny se spojovacím materiálem. Strážníci prošli okolí a v Turnovské ulici naproti bývalé porodnici objevili auto, které odpovídalo popisu. Nechali na něj namířit kameru a přivolali Policii ČR. Po pár minutách kamera zaznamenala pohyb dvou lidí kolem auta. Podle popisu se jednalo o zloděje a strážníci spolu s policisty oba zadrželi.

Zmatená žena

V úterý odpoledne strážníci pomohli zmatené stařence z Domova důchodců v Jabloneckých Pasekách. Na starou paní na autobusové zastávce v ulici Budovatelů upozornila městskou policii všímavá kolemjdoucí. Paní nevěděla kde je a kam patří, strážníci zjistili, jak se paní jmenuje a že bydlí v domově důchodců, kam ji odvezli a předali tamnímu personálu.

Řidička pod vlivem návykových látek

Ve čtvrtek strážníci dvakrát zastavovali totéž auto bez SPZ. Poprvé zjistili, že muž za volantem už o svůj řidičský průkaz přišel a vozidlo odstavili. Podruhé auto řídila žena, která řidičák sice měla, ale zase byla pod vlivem drog. Mladá řidička navíc v autě vezla svoje malé dítě. To bylo naštěstí v autosedačce.

Hledaná osoba

Díky místní znalosti hlídka městské policie zadržela ve čtvrtek odpoledne v Pražské ulici celostátně hledaného muže. Ten dobrovolně nastoupil se strážníky do auta a nechal se odvézt na služebnu Policie ČR.

Pálení kabelů

U ohně nedaleko železničních kolejí u zastávky v Jabloneckých Pasekách se ve čtvrtek večer nikdo neohříval. Na ohništi se pálily kabely, plasty, hadry a další odpadky. Kouř zamořoval celé blízké okolí. Hlídka městské policie přivolala hasiče, kteří oheň uhasili.

Vytvořeno 14.10.2013 10:25:25 | přečteno 1796x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie