Velikonoce v Jablonci začaly

04.04.2012 - Vůně klobás se mísí s vůní čerstvě upečených mazanců, děti mají nad hlavami žluté a bílé balónky se znakem statutárního města Jablonec nad Nisou a náměstím se nese hudba a smích. Velikonoční slavnosti ve městě začaly.

Trhovci se svým zbožím, muzikanti i tanečníci a herci budou na Mírovém náměstí v Jablonci i na Zelený čtvrtek a Velký pátek. Stovky lidí využily slunečného jarního počasí a přišly se podívat na náměstí, kde na Škaredou středu ve čtyři hodiny odpoledne zahájil primátor města Petr Beitl tradiční Velikonoční slavnosti. „Vloni jsem tady před vámi stál poprvé jako starosta, dnes tady poprvé stojím jako primátor, Velikonoce jsou pro mě vždy nové,“ usmíval se primátor při svém úvodním proslovu.

„Doufám, že se nás nedotknou nějaké politické turbulence a sejdeme se tu bez větších změn i příští rok,“ zažertoval Beitl na otázku moderátora Davida Jelínka co chystá na příští Velikonoce.

Jablonec nad Nisou se 12. března stal statutárním městem a Velikonoce jsou první příležitostí, kdy mohou Jablonečané nový status oslavit. Děti se radovaly z balónků, které od primátora nebo jeho asistentek dostaly, byl na nich městský znak a nápis statutární město Jablonec nad Nisou. Velikonoční slavnosti již tradičně připravil folklórní soubor Nisanka a Eurocentrum Jablonec nad Nisou za finanční podpory statutárního města.

Další informace

Velikonoční slavnosti 2012

, autor: M. Hozová

Velikonoční trhy

 
, autor: M. Hozová

Na trhu

 
, autor: M. Hozová

Velikonoční dekorace

 
, autor: M. Hozová

Pečené klobásky

 
, autor: M. Hozová

Stánek

 

Jarní dekorace

 
, autor: M. Hozová

Balónky

 
, autor: M. Hozová

Primátor rozdává balónky

 
, autor: M. Hozová

Kulturní program na Mírovém náměstí

 
, autor: M. Hozová

Mezi stánky

 
, autor: M. Hozová

Primátor Petr Beitl vítá návštěvníky

 
, autor: M. Hozová

Vystoupení dětí

 
 
Vytvořeno 4.4.2012 17:39:43 | přečteno 2616x | Petr Vitvar