Včely se rojily ve Mšeně

, autor: Miroslav Gorčík

27.05.2014 - Střípky z městské policie

V sobotu dopoledne zavolala na městskou policii paní, která si všimla obrovského roje včel na stromě naproti paneláku v ulici J. Hory. Hlídka, která dorazila na místo informaci prověřit, nakonec přivolala hasiče, kteří roj odchytili.

Pták neplecha

V sobotu po obědě zatelefonoval na městskou policii muž z domu v Malé Janovské, že jeho manželka má v kuchyňské lince nějaké zvíře a bojí se ji otevřít. Do bytu vyrazila hlídka městské policie, která zjistila, že má kuchařka v lince rorýse. Odborně ho proto odchytili a vypustili zpátky do přírody.

Oheň museli uhasit hasiči

V sobotu odpoledne oznámil městským policistům pozorný muž, že v jablonecké ulici U Nisy kdosi pálí oheň a že by mohlo jít o nějakého opalovače kabelů. Plápolající oheň byl bez dozoru, strážníci se ho snažili uhasit a na místo přivolali strážníci hasiče.

Muž se dobýval do prodejny

V neděli nad ránem zatelefonoval na městskou policii muž své podezření, že se někdo dobývá do prodejny s dětským zbožím v jablonecké Mlýnské ulici. Na místo vyrazili strážníci a zajistili podezřelého muže. Přivolali Policii ČR, která si údajné vloupání převzala k došetření.

Opilec skončil v nemocnici

V neděli v jedenáct dopoledne spal pravděpodobně podnapilý mladík venku na Horním náměstí, na což upozornil telefonicky jistý kolemjdoucí. Přivolaná hlídka městské policie se ho pokoušela probudit, nicméně bezúspěšně, proto nakonec muže uložila do stabilizované polohy a přivolala záchranku, která si ho odvezla do jablonecké nemocnice.

Všímavý občan zabránil vloupání

V neděli hodinu před půlnocí vyjela hlídka městské policie k opuštěném objektu v ulici Na Hutích. Telefonát strážníky upozornil, že se zde někdo pohybuje a pravděpodobně se pokouší ukrást nějaký kov. Z domu byly slyšet zvuky a následně i jak někdo utíká přes zahradu pryč. Strážníci vyrazili po zvucích, prozkoumali okolí, dům, na němž byly patrné stopy po násilném otevření, ale bohužel nikoho nechytili. Celou záležitost předali k dořešení Policii ČR.

Vytvořeno 27.5.2014 14:50:04 | přečteno 1530x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie