Vánoční pohlazení pro matky – pěstounky

, autor: archiv MMJN

30.11.2012 - Tradiční setkání s maminkami – pěstounkami připravilo i letos oddělení sociálně právní ochrany dětí. Letos netradičně v podkroví nové budovy městské policie v Hasičské ulici, a to v pátek 30. listopadu od 15 hodin.

„Tato setkání pořádáme už od roku 2005 a všechny naše maminky se na ně těší,“ říká vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí Hana Krámská. Podle ní je to takové krátké předvánoční zastavení plné povídání o dětech, fotografií, výměny zkušeností. „Chceme vždycky těm našim mamkám pěstounkám tak nějak poděkovat za jejich celoroční péči, připravíme jim malý kulturní program a drobné dárečky,“ dodává Krámská. Podle jejích slov je tu kromě občerstvení, na něž přispěl i primátor města, s radou připravená také psycholožka, pěstounky se dozví novinky z oblasti náhradní rodinné péče a kolik přibylo do náhradních rodin dětí

Letos si pěstounky také poměří síly v umění tvorby pohoštění – takže na setkání se rozvoní domácí dobroty, vzhledem k blížícím se vánočním svátkům půjde zřejmě o domácí cukroví. „Fantazii jsme meze nekladly, soutěžit se může s čímkoli – hodnocení nejlepšího bude asi těžké,“ usmívá se Hana Krámská.

V Jablonci a jeho spádových obcích žije 60 dětí ve 45 náhradních rodinách, nejmladší je teprve několikaměsíční miminko.

Vytvořeno 30.11.2012 12:27:24 | přečteno 1701x | Petr Vitvar