V Liberecké a Za Plynárnou vyrostou do října dva plácky pro děti

, autor: archiv MMJN

28.05.2012 - V Programu prevence kriminality na rok 2012 jsou také dva investiční projekty na plácky - dětská hřiště v ulicích Za Plynárnou a Liberecká.

Na oba projekty byla Ministerstvem vnitra schválena státní účelová dotace v celkové výši 106 tisíc korun, přičemž celkové plánované náklady na realizaci obou plácků jsou vyčísleny na 121 tisíc korun. Obě plochy by měly přispět ke vhodnějšímu trávení volného času dětí ze sociálně slabých rodin a ke zkulturnění a oživení okolí.

„Nebudou to hřiště jako taková, obsahem projektů je úprava stávajících prostor, nákup a instalace herních prvků pro malé děti v ulici Za Plynárnou. V Liberecké 146 a 148 upravíme terén a odstraníme nevyhovující a dožilé herní prvky,“ popisuje Jiří Vaníček, vedoucí oddělení krizového řízení. Na Plácku v Liberecké ulici vyroste jednoduchá šplhací soustava, minikolotoč a lavičky. Terénních úprav, nových herních prvků pro malé děti, pískoviště a laviček se dočká i zanedbané prostranství v ulici Za Plynárnou. Oba plácky budou volně přístupné a dohled nad využíváním bude vykonávat pověřený pracovník oddělení správy bytových domů, přičemž na plochu v Liberecké ulici vidí hned dvě kamery městského kamerového systému. V objektu Za Plynárnou 13 žije v současné době 16 dětí převážně předškolního věku. Ve zmíněných objektech v ulici Liberecká žije asi 30 dětí mladších 15 let.

Vytvořeno 28.5.2012 7:46:44 | přečteno 2101x | Petr Vitvar