V knihovně jsou nové toalety a barový pult

, autor: Jana Fričová

02.09.2014 - Od září čeká návštěvníky Městské knihovny v Jablonci nad Nisou nové sociální zařízení v prvním i druhém patře a také zbrusu nový barový pult před audiovizuálním střediskem. Prázdninová rekonstrukce stála 720 tisíc korun z městského rozpočtu.

K rekonstrukci sociálních zařízení v I. a II. patře a barového pultu u audiovizuálního střediska ve II. patře přistoupilo o prázdninách oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. „Toalety byly už delší dobu v neutěšeném stavu, navíc byly společné pro dámy i pány. Nově jsou oddělené a odpovídají současným standardům, i když prostory jsou limitované velikostí v památkově chráněné budově,“ říká náměstek primátora Petr Vobořil a dodává, že rekonstrukce trvala celé prázdniny a přišla město na 720 tisíc korun. V budoucnu se v knihovně chystá ještě rekonstrukce toalet pro zaměstnance.

Novotou voní také barový pult před audiovizuálním střediskem. Původní bar neposkytoval mnoho možností, jak nabídnout návštěvníkům unikátního sálu s otočným hledištěm drobné občerstvení. „Dožilý bar jsme odstranili a nahradili jej zcela novým, v němž je zabudovaný dvoudřez se dvěma samostatnými vodovodními bateriemi, elektrický ohřívač vody a další zařízení. Doplnili jsme bar o dosud chybějící přívod elektřiny a jsou zde i kompletně vedeny nové rozvody vody,“ doplňuje Luboš Kousal z oddělení investiční výstavby.

Vytvořeno 2.9.2014 9:06:44 | přečteno 2635x | Petr Vitvar