V Klubu Ex se bude odpovídat na otázky kolem štoly

20.04.2012 - Jak bude probíhat stavba štoly? Ohrozí nás nějak odstřelování pro ražbu nutné? Jak stavba omezí koupací sezónu na jablonecké přehradě? Tyto a mnoho dalších otázek si kladou Jablonečané při pohledu na nejvíce viditelné staveniště u přehrady v Palackého ulici. Zájemci mohou dostat odpověď ve středu 25. dubna v Klubu Ex.

Mnoho podobných otázek se dostává na jabloneckou radnici. „Proto jsme se rozhodli zprostředkovat našim občanům informace od těch nejpovolanějších,“ říká náměstek jabloneckého primátora Petr Vobořil, který má na starosti rozvoj města.

A tak magistrát zve všechny zájemce o dění v Jablonci na veřejné setkání s investorem, Povodí Labe, s.p., a realizátory stavby, společnostmi Metrostav a.s. a Syner, s.r.o., které se uskuteční ve středu 25. dubna od 18 hodin v restauraci Klub Ex v Riegrově ulici.

V první části setkání bude promítnut projekt s vizualizací protipovodňové štoly a odborník z Povodí Labe, s.p. vysvětlí, jak se voda v přehradě chová, co vše může ohrozit bezpečnost Jablonečanů při příchodu většího množství vody a jak tomu zabrání vznikající štola. Na průběh stavby a případná omezení dopravní nebo rekreační funkce přehrady  pak bude možné pokládat otázky odborníkům ze společností Metrostav a Syner.

Vytvořeno 20.4.2012 11:24:21 | přečteno 2255x | Petr Vitvar