V Jablonci víme jak na Šmejdy

, autor: archiv MMJN

02.04.2014 - Ve čtvrtek 27. března přišla na služebnu okrskáře na Žižkově Vrchu starší paní s prosbou o radu. Chtěla vědět, zda se má či nemá zúčastnit akce jisté firmy, která ji pozvala do jabloneckého Eurocentra na předání výhry a dárku.

„Vitální inženýrka se obávala, aby to nebyli Šmejdi. Jak sama řekla, sleduje sdělovací prostředky a ví, že existuje řada podvodných firem, které pod záminkou výhodných cen, dárků a výher lákají důchodce k uzavírání velmi nevýhodných smluv, proto se chtěla ujistit, o jakou firmu se jedná“, uvedl ředitel městské policie Mgr. Luboš Raisner.

Strážníci ověřili firmu na internetu a zjistili, že se s největší pravděpodobností jedná o společnost zabývající se předváděcími akcemi. Jelikož k předání dárku mělo dojít v prostorách městské organizace - v Eurocentru, spojila se městská policie i s Bc. Oklamčákem, vedoucím oddělení interního auditu a stížností jabloneckého magistrátu. Následně společně vyrozuměli Českou obchodní inspekci (ČOI). Ta neměla podezřelou akci firmou hlášenou a převzala si věc k šetření, přičemž požádala městskou policii o spolupráci. V pondělí, kdy se neohlášená akce v Eurocentru konala, dohlédla městská policie na veřejný pořádek a asistovala pracovníkům ČOI Liberec po celou dobu kontroly. „Z pohledu veřejného pořádku proběhla akce bez komplikací,“ uzavírá Raisner. A opatrná paní? Po svém uvážení nakonec pochybnou pozvánku nevyužila a pro nabízený dárek si nešla.

Vytvořeno 2.4.2014 9:08:13 | přečteno 2271x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie