V Jablonci nezapomněli

, autor: archiv MMJN

21.08.2013 - Ve středu 21. srpna zástupci vedení jabloneckého magistrátu položili kytici k pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a Obětem bezpráví v Parku generála Mrázka. Připomněli si tak 45. výročí 21. srpna 1968.

Petr Beitl, Miloš Vele a Soňa Paukrtová věnovali tichou vzpomínku  událostem, které se odehrály před 45 lety a mnoha občanům našeho státu vzaly naději na normální život.

Primátor města Petr Beitl řekl: „Demokracie a svoboda jsou velmi křehké. Proto je třeba o ně pečovat a vážit si jich. Před 45 lety 20. srpna nikdo netušil, že druhý den se probudí do atmosféry strachu a nejistoty.“

Miloš Vele, náměstek primátora dodal: „Je nutné, abychom nezapomínali na historické milníky našeho státu. Především mladá generace by měla slyšet o událostech, které ovlivnily směr vývoje naší společnosti na dlouhých 20 let.“

Vytvořeno 21.8.2013 17:13:20 | přečteno 1528x | Petr Vitvar