V dokumentu o integrovaných plánech se blýskne i Jablonec

04.10.2012 - Tři projekty z jabloneckého Integrovaného plánu rozvoje města – zóny Žižkův Vrch a okolí se staly jedním ze tří témat pro nový propagační dokument, který pořizuje Centrum pro regionální rozvoj společně s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

„Jedná se o populárně-naučný videoseriál o Integrovaných operačních programech,“ říká Vilém Řehák, tajemník Centra pro regionální rozvoj ČR (CRR ČR). Podle jeho slov bude dokument sestávat z osmi tříminutových dílů, které mají představit IOP, projekty v jeho rámci realizované a reakci běžných obyvatel na ně. Tři díly z celkové osmičky se týkají IPRM.

„Jako reprezentativní vzorky jsme vybrali tři revitalizace – kladenské sídliště Kročehlavy, prostor bývalých kasáren v Uherském Hradišti a tři projekty obnovy veřejných prostorů v Jablonci,“ vysvětluje Řehák. Jablonec se tak pochlubí parkem a hřišti v Nové Pasířské a právě dokončeným lesoparkem.

Integrované plány v rámci IOP probíhají ve 41 městech České republiky, která mají více jak 20.000 obyvatel. „Všechna města této velikosti měla ve 2. polovině roku 2008 možnost předložit Dokument IPRM a žádost na Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a získat tak dotace EU na revitalizaci veřejných prostranství a evropské i státní dotace na regeneraci bytových domů,“ vysvětluje Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací a manažerka IPRM v IOP.

Video: IPRM Jablonec nad Nisou (3:55 min)

Loga IPRM - EU - MMR 2012

Vytvořeno 4.10.2012 8:32:06 | přečteno 1621x | Petr Vitvar