V centru města přibude kamera

, autor: archiv MMJN

02.06.2014 - Součástí Programu prevence kriminality Jablonce n. N. na rok 2014 je i investiční projekt na rozšíření stávajícího kamerového dohlížecího systému o kamerový bod. Republikový výbor pro prevenci kriminality schválil poskytnutí státní účelové dotace ve výši 320 tisíc korun na tento projekt a v centru města díky tomu přibude nový kamerový bod.

„Kamerový bod bude umístěn na budově č.p. Podhorská 710 a bude monitorovat situaci v lokalitě náměstí Dr. Farského, Podhorská a částečně Jungmannova“ říká vedoucí oddělení krizového řízení Jiří Vaníček.

Nový kamerový bod by se měl v Podhorské objevit na podzim letošního roku. Jeho zřízení bude stát městskou pokladnu 80 tisíc korun.

Městský kamerový a dohlížecí systém (MKDS) v Jablonci nad Nisou zahrnuje 32 kamerových bodů, z toho 27 kamer otočných se stálým přenosem signálu a 5 kamer statických se záznamem.  Záznam je přenášen nepřetržitě 24 hodin na centrální pracoviště stálé služby městské policie. Kamerové záznamy strážníci nepřetržitě sledují a vyhodnocují.

Vytvořeno 2.6.2014 9:04:54 | přečteno 1995x | Petr Vitvar