Urnový háj na jabloneckém hřbitově bude o víkendu uzavřen

, autor: archiv MMJN

06.12.2013 - Vítr poškodil i stromy v urnovém háji na jabloneckém městském hřbitově. „Domníváme se, že vstup do urnového háje by mohl být z tohoto důvodu nebezpečný. I když škody odstraňujeme, vítr trvá a mohlo by dojít k dalšímu pádu větví nebo celých kmenů, proto jsme se z bezpečnostních důvodů rozhodli k dočasnému uzavření urnového háje,“ vysvětluje náměstek Vele. Předpokládám, že od pondělka 9. prosince, bychom mohli urnový háj opět zpřístupnit,“ dodává Vele. Větru podlehl i stříbrný smrk na hlavním hřbitově, nikoho však neohrozil, jeho odstranění zařídí správa hřbitova.

Na odstranění škod po noční vichřici intenzívně pracujeme

Od rána jablonecké technické služby intenzívně odstraňují škody, které v Jablonci nad Nisou způsobila noční vichřice. Největší způsobená škoda je na vánočním stromě před radnicí, který se v poryvu větru zlomil půl hodiny po půlnoci z 5. na 6. prosince. Desetimetrový smrk pichlák se zlomil nad stojanem a na dvou dalších místech naštípl, takže už nejde znovu použít. „O vánoční strom Jablonec rozhodně nepřijde, začátkem příštího týdne umístíme na náměstí strom nový,“ ujišťuje náměstek primátora Miloš Vele.

Pracovníci odboru správy majetku města dopoledne zmapovali další škody způsobené noční vichřicí. Popadané či polámané stromy Technické služby města Jablonce odklízeli ve spolupráci s hasiči i v ulicích Prosečská, K. Světlé, Prudká a Rýnovická. Na dvou místech došlo k poškození sloupů veřejného osvětlení – v ulici Dr. Randy a v Prosečské ulici. Poškozena byla také střecha atletické haly na Střelnici, která se začala ihned opravovat. Stejně tak dochází průběžně k odstraňování i dalších škod.

Škody ve městě jsou v desítkách tisíc. Instalace a nazdobení nového vánočního stromu včetně dokoupení nového osvětlení si vyžádá necelých 100 tisíc korun.

Vytvořeno 6.12.2013 14:26:26 | přečteno 1970x | Petr Vitvar