Ulice Rádelská bude uzavřená do konce října

, autor: archiv MMJN

12.07.2017 - Od 13. července bude pro veškerou dopravu úplně uzavřená ulice Rádelská v Jablonci nad Nisou. Důvodem je výstavba dešťové kanalizace, která je součástí rekonstrukce ulice Vrkoslavická. Uzávěra potrvá zhruba do konce října a objízdná trasa je vyznačená dopravními značkami.

Od čtvrtka 13. července se pro veškerou dopravu uzavře ulice Rádelská. „Důvodem je výstavba dešťové kanalizace, která bude sloužit pro odvodnění komunikace ve Vrkoslavické ulici a jejíž část trasy je naplánována právě v ose ulice Rádelská,“ říká Radka Poprová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

Ve Vrkoslavické ulici pracují stavebníci už od července a zůstanou zde zhruba do listopadu. „Poté bude ulice Vrkoslavická širší, a to šest v oblouku dokonce přes 10 metrů, a podepřená gabionovou zdí. Kromě dešťové kanalizace získá také nový asfaltobetonový povrch a chodník ze zámkové dlažby. Celý projekt vyjde městskou kasu na 8,5 milionu korun včetně DPH,“ doplňuje informace náměstek Lukáš Pleticha.

Havárii ulice Vrkoslavická způsobily letní přívalové deště v roce 2013, které tehdy napáchaly hodně škod na komunikacích a chodnících v Jablonci. Vzhledem ke své poloze a návaznosti na Dobrou Vodu i Petřín je ulice poměrně frekventovaná, jezdí tu autobusy městské hromadné dopravy a hojně ji využívají chodci. Proto si město nechalo vypracovat projekt na její rozšíření i na přistavění nového chodníku. „K tomu však bylo nutné vykoupit ze soukromých rukou části pozemků,“ objasňuje Pleticha dobu, po kterou se oprava a stavba nových částí ulice Vrkoslavická odkládala.

Další informace

Vytvořeno 12.7.2017 13:41:42 | přečteno 912x | Petr Vitvar
load