Ujížděl hlídce na motorce a boural

, autor: archiv MP

26.08.2014 - Střípky z městské policie

Ve čtvrtek hodinu po poledni se strhla na jablonecké ulici Palackého honička jako z filmu. V ulici U Přehrady totiž hlídka městské policie naměřila výrazné překročení povolené rychlosti jezdci na šedé motorce zn. Ducati. Strážníci se snažili muže přimět k zastavení, načež on nereagoval a začal ujíždět Palackého ulicí dolů směrem ke křižovatce s ulicí Želivského. Hlídka ho pronásledovala až na křižovatku, kde jezdec při prudkém odbočování nezvládl rychlost a přepadl přes řídítka. Zvedl se ale a začal před strážníky utíkat. Ti ho však vzápětí dohonili a nasadili mu pouta, aby zabránili jeho dalšímu pokusu o útěk. Na místo přivolali záchranku a také policisty z dopravního inspektorátu. Na dotaz, proč prchal před hlídkou, téměř třicetiletý muž odpověděl, že měl strach, protože nemá řidičský průkaz. Městská policie zajistila na místě bezpečnost silničního provozu a muže si převzali k dalšímu šetření policisté z dopravního oddělení.

Hlídka pomohla najít lékařům nemocného muže

V sobotu 24. srpna před šestou hodinou ranní se na městkou policii obrátila dispečerka rychlé záchranné služby, zda by v domě na jablonecké ulici Budovatelů mohla hlídka pomoci najít muže, který z uvedeného místa volal o pomoc. Bohužel nestačil sdělit své jméno ani byt a nereaguje na zpětné volání. Strážníci vyjeli na místo, hlavní vchodové dveře do domu byly otevřeny a v prvním patře byl rovněž otevřen byt, kde byla sluchově těžce postižená paní. Ta ukázala hlídce na muže, který ležel na boku, z úst mu šla pěna a přerývavě dýchal. Strážníci se okamžitě spojili se záchrankou a než ta dorazila, poskytli muži první pomoc dle pokynů z operačního střediska záchranky. Poté strážníci vyrozuměli i syna nemocného muže, který se na místo dostavil a převzal byt.

Auto na střeše, osádka z místa utekla

V pondělí 25. srpna krátce před desátou večer obdržela městská policie anonymní hlášení, že v ulici Dlouhá došlo k dopravní nehodě. Volající sdělil, že z vybouraného černého Mitsubishi utekli dva muži směrem k restauraci U Papouška. Strážníci vyrazili k místu nehody, kde našli popsané auto převrácené na střeše. Uvnitř nikdo nebyl. Po chvilce k hlídce přišla slečna, která slyšela náraz a šla se podívat, aby eventuálně pomohla zraněným. Nikoho však už uvnitř vozu nenašla. Strážníci hledali po okolí osádku vozu, bohužel nenašli. Poté předali nehodu Policii ČR k dořešení a hasičům k odstranění unikajících provozních kapalin.

Muž přistihl na zahradě zloděje

V pondělí 25. srpna hodinu před půlnocí zavolal na městskou policii muž, že na zahradě u domu v ulici Na Roli chytil zloděje, který se mu snažil ukrást plastovou lavičku. Hlídka se vydala na uvedenou adresu. Zloděj u sebe neměl doklady nebo je nechtěl ukázat, proto ho strážníci odvedli na Policii ČR kvůli zjištění jeho totožnosti. Policisté si muže převzali k dalšímu šetření.

Žena viděla zloděje a strážníci ho zadrželi

Minutu před pondělní půlnocí zatelefonovala na městskou policii žena, která vyjádřila podezření, že do červeného Fordu bez espézetky v ulici V Nivách neoprávněně vnikl nějaký mladík. Hlídka městské policie okamžitě vyjela na místo činu a našla ve Fordu sedícího muže, který se snažil nastartovat pomocí kabelů pod volantem. Vyzvala ho, aby z auta vystoupil, což muž udělal. K autu pak přišla i žena, která na pokus o krádež upozornila. Vysvětlila, že slyšela ránu a následně alarm. Šla se podívat a viděla, jak od auta se spuštěným alarmem utíká muž. Ten se schoval a počkal, až se alarm utiší, a pak se k autu s rozbitým oknem vrátil a sedl si do něj. A tak ho již zastihli městští strážníci, kteří přivolali i Policii ČR, která si celou věc převzala k šetření. K Fordu se dostavil i jeho majitel, který zástupcům zákona sdělil, že je jeho auto veteránem a má SPZ v depozitu.

Vytvořeno 27.8.2014 8:40:45 | přečteno 2050x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie