Ujel od nehody, navíc řídil bez řidičáku

09.09.2013 - Střípky z městské policie

Ve čtvrtek 5. září večer jel neosvětlený Ford s poloupadlou SPZ vysokou rychlostí ulicí SNP. Hlídka městské policie auto viděla a vydala se za ním. Řidič se snažil ujet, prudce odbočil do ulice Sokolí, kde zastavil v protisměru před školou. „Z místa spolujezdce okamžitě vystoupila žena a dala se na útěk. Strážníci vyzvali řidiče k předložení dokladů. Ten ale u sebe měl pouze malý technický průkaz,“ popisuje ředitel městské policie Raisner a dodává, že strážníci řidiče předvedli na obvodní oddělení Policie ČR. Tam bylo zjištěno, že muž má vyslovený zákaz řízení a také, že chvíli před tím, než ho městská policie zastavila, způsobil dopravní nehodu, od které ujel.

Nalezeny dvě hledané dívky

V úterý 3. září odpoledne poždádala Policie ČR strážníky o spolupráci. Měli prověřit osoby na vlakové zastávce „U Zastávky,“ kde se měly nacházet dvě hledané dívky. Ty tam skutečně byly a strážníci je na žádost policie předali na obvodní oddělení Police ČR k dalšímu šetření.

S plechy daleko neujel

V úterý 3. září později odpoledne opět požádala Policie strážníky, aby vyjeli do ulice Želivského, kde měli dva muži krást plechy ze střechy Jablonecké nástrojárny. Hlídka městské policie zastavila muže s kárkou plnou plechů a ptala se, kde plechy naložil. Prý u vrátnice nedaleké firmy. To už ale na místo přijela Policie ČR a celou věc si převzala k dalšímu šetření.

Šťastné setkání

Ztracenou pětiletou holčičku vrátili strážníci zpět její babičce v pondělí odpoledne. Holčičky se ujala paní na Dolním náměstí a přivedla ji do Vnitřního informačního střediska do budovy radnice. Pracovnice magistrátu zavolala strážníky. Holčička plakala a říkala, že bydlí ve Zlaté Olešnici a v Jablonci je u babičky. Zatímco strážníci zjišťovali informace o rodičích a mezitím zoufalá babička informovala Policii, že se jí ztratila vnučka. Městská policie dostala zprávu a po ověření totožnosti holčičku babičce v pořádku předala.

Požár byl včas uhašen

Poslední srpnový den ráno doutnal les pod ulicí Na Domovině. Přivolaná hlídka městské policie na místě zjistila cca 5 m2 veliké místo doutnajícího jehličí, které se pomalu rozšiřovalo. Strážníci přivolali hasiče, kteří zárodek požáru uhasili.

Vytvořeno 9.9.2013 8:47:42 | přečteno 1406x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie