Udělení čestného občanství a Ceny města PRO MERITIS

18.09.2014 - Jablonečtí zastupitelé rozhodli o udělení Ceny města PRO MERITIS in memoriam panu Václavu Poláčkovi za rozvoj sportu v Jablonci nad Nisou.

Václava Poláčka na udělení ceny nominoval atletický oddíl TJ LIAZ. Zastupitelé také schválili nominaci na udělení čestného občanství panu Zdeňku Nerudovi jako projev úcty významné osobě politického života za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím. Pana Zdeňka Nerudu nominoval Petr Beitl za jeho celoživotní postoje a názory, které jsou vzorem pro mladší generace.

Návrhy na nominace posoudila pracovní skupina pro udělování Ceny města PRO MERITIS, které byly předloženy celkem tři návrhy na nominaci. Třetím nominovaným byl pan Miloš Kirchner za přínos v oblasti umění – fotografie, kterého navrhl pan Jaroslav Řezáč. Nominaci Miloše Kirchnera pracovní skupina nepodpořila.

Čestné občanství i Cena PRO MERITIS budou uděleny na tradičním Novoročním koncertu 1. ledna 2015.

Vytvořeno 18.9.2014 9:24:20 | přečteno 1964x | Petr Vitvar