Účast zastupitelů na jednáních v období 2010-2014

, autor: Petr Vitvar

12.09.2014 - Přehled účasti na jednáních v průběhu volebního období 2010-2014 obdrželi jablonečtí zastupitelé na svém předposledním zasedání. Stoprocentní účastí se mohou chlubit jen čtyři z nich – Jana Hamplová (Domov), Martin Romaňák (ODS), Miloš Vele (ODS) a Petr Vobořil (Domov). Nejnižší účast má zastupitel Pavel Žur (VV), který se zúčastnil pouze 25 z celkového počtu 44 jednání.

V průběhu volebního období  2010 - 2014 se v červnu 2011 zastupitelského postu vzdala Ivana Weberová (ODS), která svou rezignaci odůvodnila častou kolizí termínů jednání jabloneckého zastupitelstva a poslanecké sněmovny, jejíž byla členem. „To mi neumožňovalo věnovat se práci městského zastupitele tak, jak je třeba,“ uvedla tehdy Weberová (ODS). Její místo tehdy v zastupitelstvu města zaujal Martin Romaňák.

Statutární město Jablonec nad Nisou má třicetičlenné zastupitelstvo, které má ročně deset řádných jednání, jedno měsíčně vyjma prázdnin. V případě nutnosti může primátor svolat mimořádné jednání. V tomto volebním období se tak stalo čtyřikrát, dvakrát v roce 2012 a dvakrát v roce 2013.

Členové ZM jsou povinni se zúčastnit každého jednání, případnou neúčast jsou povinni omluvit a zdůvodnit primátorovi s uvedením důvodu.

Vytvořeno 12.9.2014 14:03:24 | přečteno 2296x | Petr Vitvar