Týden seniorů zakončilo posezení s cimbálovkou

, autor: Radka Baloghová

08.10.2012 - Nedělní odpoledne patřilo v Jablonci nad Nisou seniorům. Posezení s cimbálovkou v Eurocentru ukončilo Týden seniorů. Bohatě nabitý odpolední program zahájil primátor Petr Beitl.

Pozvání ke společnému posezení přijali také senioři ze sousedního Liberce a Frýdlantu. Frýdlantští přijeli v doprovodu svého starosty pana Dana Ramzera a liberečtí senioři s sebou vzali ředitele Komunitního střediska Kontakt pana Michaela Dufka.

"Senioři ze všech tří měst se často potkávají na různých společných sportovních nebo kulturních akcích a jsme rádi, že dnes můžeme frýdlantským i libereckým oplatit jejich pohostinnost a příjemně tak zakončit týden, který jsme v Jablonci věnovali právě seniorům," řekl Petr Beitl.

V úvodním povídání na sebe, se souborem zobcových fléten Jablonecká píšťalka za zády, prozradil, že jako dítě hrál na flétnu a na trubku. "Dnes si občas zabrnkám na kytaru," přiznal se primátor. S cimbálovkou si, jako už tradičně, s chutí zazpíval i náměstek primátora Petr Tulpa, který s sebou přinesl i valašské rekvizity. Moravská cimbálovka z Uherského Hradiště byla zlatým hřebem programu a všechny přítomné doslova zvedla ze židlí. V programu dále vystoupily seniorské sbory z DPS Palackého a Novoveská - Senior a Radost a svými písněmi diváky potěšil i SPS Janáček. Víno a burčák od místních prodejců vína spolu s moravskými lidovkami dotvořily v Jablonci atmosféru vinobraní.

Seniorské odpoledne připravilo statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Centrem sociálních služeb, které se práci se seniory věnuje v průběhu celého roku velmi intenzivně.

Vytvořeno 8.10.2012 14:17:03 | přečteno 1614x | Petr Vitvar