Týden seniorů v Jablonci

, autor: Radka Baloghová

01.10.2013 - Už 13. ročník akce Týden seniorů v Jablonci nad Nisou slavnostně zahájila jako již tradičně výstava Šikovné ruce našich dědečků a babiček. Vernisáž výstavy proběhla dopoledne v malém sále Eurocentra za účasti zástupců vedení města – náměstkyně Soni Paukrtové a náměstka primátora Petra Vobořila.

Příjemným zpestřením bylo losování věcných cen za vystavené výrobky a také hudební doprovod, o který se postarala jablonecká Základní umělecká škola.

„Těší mě, že zahájení Týdne seniorů vyšlo zrovna na 1. října, kdy se slaví mezinárodní den seniorů a obzvlášť mě těší, že je venku pěkné podzimní počasí. Je to symbolické spojení. Pěkné podzimní počasí a pěkný podzim života k sobě patří,“ řekla v úvodu náměstkyně Paukrtová.

Po celý týden je pro seniory připraven bohatý program. „Již v pondělí se konalo představení Hašlerky v Městském divadle, dnes je přednáška s názvem Přemysl Otakar II. očima dnešního člověka, zajímavá jistě bude prezentace společnosti Jablotron Alarms a připravená je i výtvarná dílnička,“ přiblížila program Monika Švorcová z oddělení kultury jabloneckého magistrátu. „A v pátek je ve Spolkovém domě Švestkové posvícení, už mám lístky a moc se těším,“ vesele vstoupila do hovoru návštěvnice výstavy. „Sobota v osadě Jizerka bude patřit celé rodině a v neděli odpoledne je nejen pro seniory připraveno taneční odpoledne s Broďankou v Eurocentru,“ doplnila usměvavá Švorcová.

Program akce

Zahájení Týdne seniorů