Týden seniorů 2012

, autor: Radka Baloghová

03.10.2012 - V Jablonci nad Nisou se letos již po dvanácté koná Týden seniorů. Od pondělka 1. do neděle 7. října se konají akce různého charakteru v Eurocentru, ve Spolkovém domě a pro seniory sportovce je připraven i výlet do osady Jizerka.

„Tento týden je takovým završením celoroční práce. Se seniory v Jablonci pracujeme poměrně intenzívně a vyplácí se to, Jsou aktivní, mají zájem o dění kolem sebe a hlavně mají možnost se na tom dění podílet,“ řekl náměstek primátora pro sociální věci Petr Tulpa na slavnostním zahájení výstavy Šikovné ruce našich dědečků a babiček v úterý dopoledne v Eurocentru.

„V Jablonci nad Nisou žije zhruba 10 000 seniorů a potřebují naši podporu pro své aktivity. Daří se nám s pomocí Centra sociálních služeb a různých seniorských spolků nabídku činností pro naše starší spoluobčany neustále rozšiřovat a získávat jejich pozornost a zájem. Oceňuji například jejich studium na Akademii seniorů nebo chuť, s jakou se pouštějí do různých sportovních činností,“ zaznělo při zahájení z úst primátora Petra Beitla.

Týden seniorů 2012

Slavnostní zahájení výstavy

Hosté slavnostního zahájení

Náměstek primátora Petr Tulpa