Týden partnerství 2013

30.01.2013 - Manželství je umění – to je téma 7. ročníku Národního týdne manželství, který proběhne na různých místech republiky v týdnu od 11. do 17. února. Ve stejném termínu se k němu připojí také Jablonec se svým Týdnem partnerství, nad nímž převzal záštitu náměstek primátora Petr Vobořil.

„V rámci pro-rodinné politiky města se společně například s MC Jablíčko, Centrem Generace či  Eurocentrem Jablonec, s.r.o. připojujeme k celonárodnímu Týdnu manželství, který podporuje vztahy mezi manžely či partnery. Opět máme připravené přednášky, tvůrčí dílny, tradiční masopust, Salsa Night a mnoho dalšího,“ říká koordinátorka pro-rodinné politiky Simona Hušková.

Součástí Týdne partnerství bude letos také expozice fotoprací ve výstavním pavilonu Eurocentra Jablonec, s.r.o. vzešlých z prvního ročníku soutěže Jablonecká rodina. „Vernisáž výstavy je plánovaná na neděli 17. února. Odpoledne vyvrcholí divadelním představením libereckého Naivního divadla,“ zve do Eurocentra náměstek Petr Vobořil.  Výstava bude k vidění do soboty 22. února, kdy město všechny soutěžící rodiny pozve na filmové představení do kina Radnice. „A před filmem vyhlásíme vítěze I. ročníku soutěže Jablonecká rodina,“ dodává Vobořil.

Národní týden manželství (NTM) vznikl v roce 1996 ve Velké Británii. Česká republika se do něj zapojila v roce 2007 a nyní kampaň připravuje dalších 14 zemí světa. V roce 2010 se k NTM připojila města Jablonec nad Nisou a Cheb. Loni Jablonec navštívil zakladatel kampaně, Richard Kane, který v Klubu Na Rampě besedoval na téma Budování pevnějších vztahů.

Vytvořeno 30.1.2013 13:15:21 | přečteno 2149x | Petr Vitvar