Těžko na cvičišti, lehko na bojišti

, autor: archiv MP

11.03.2014 - V pátek 7. března si jako již několikrát v předchozích letech vyzkoušeli strážníci městské policie za asistence Oblastního spolku Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou poskytování první pomoci.

V průběhu nácviku zachraňovali mladou ženu v bezvědomí či ošetřovali reálně vypadající krvácivé řezné poranění. Celý postup vždy sledovali a připomínkovali členové Českého červeného kříže. Situace měly velmi reálnou podobu včetně fiktivního telefonátu se „záchrankou“.

„Během své praxe se s podobnou, avšak reálnou situací, setkal téměř každý strážník. Někteří i opakovaně. Právě proto je praktický nácvik těchto situací velmi užitečný.“ řekl ředitel jablonecké městské policie Luboš Raisner. Cvičením lze dosáhnout větší efektivity při poskytování první pomoci v reálných situacích. Přesná a kvalitní pomoc podstatně zvyšuje šanci na přežití zraněného.

Zkušenosti získané nácvikem první pomoci od členů Českého červeného kříže již strážníci opakovaně využili v minulých letech. „O významu výcviku není pochyb, potvrzuje to sama praxe,“ dodává Raisner.

Nácvik první pomoci

07.03.2014
, autor: archiv MP

Nácvik záchrany mladé ženy v bezvědomí