Tatínkové opět slavili na Tajvanu

, autor: Miroslav Gorčík

16.06.2014 - V mnoha zemích, včetně té naší, patří třetí červnový víkend tradičně tatínkům. A tak se i tentokrát konal v neděli 15. června od 14 hodin pod záštitou Statutárního města Jablonce nad Nisou a ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému „Den otců“ na Tajvanu u jablonecké přehrady.

Letošní Den otců se nesl v duchu vědy. Divadlo fyziky ÚDIF předvedlo zajímavé fyzikální a chemické pokusy, skupina Aries roztančila přítomné svou bubenickou show, děti i rodiče byli svědky startu modelu rakety, a nechybělo ani vystoupení hudebního studia Kokos. Děti se podívaly i na pár pohádek, vyzkoušeli svou zdatnost na horolezecké stěně, zajezdily na koloběžkách, zaskákaly na trampolínách nebo pozorovaly Slunce opravdickými astronomickými dalekohledy. „Mně se moc líbily věci z IQlandie a také jsem si zahrál na policajta“,nadšeně hlásil jeden malý návštěvník. Zážitek pro mnohé kluky, ale i holčičky byl jistě i ten, že si mohli obléknout část policejní uniformy a vyfotit se u opravdového auta městské policie. Strážníci si děti vyzkoušeli ze znalosti dopravních značek a děti za správné odpovědi odměnili drobnými dárečky. Na vydařené akci se podíleli i hasiči a Český červený kříž.

„Den otců se v Jablonci už tradičně vydařil a věřím, že už teď se všichni těší na příští rok,“ usmíval se Petr Beitl, který na oslavách Dne otců nesměl chybět nejen jako primátor města, ale také jako tatínek tří už odrostlých dětí.

Den otců 2014

15.06.2014, Tajvan